Jak otworzyć hotel dla psów


Pomijając kwestie formalne typu, wszelkiego typu rejestracje we wszelkich urzędach, musimy mieć:
1. solidne zaplecze - kojce na dworze, lub przystosowane do hotelowania zwierzaków pokoje - nie wszyscy goście hotelowi są grzecznymi wzorami do naśladowania ;)
2. Miski, przybory, najlepiej metalowe - bo najłatwiej utrzymać je w porządku
3. Posłania - najlepiej takie aby można je było prać, dezynfekować
4. Wybieg dla piesków, aby stale nie były w zamknięciu
5. Opiekę zaprzyjaźnionego weterynarza
6. Podpisać umowę na wywóz nieczystości
7. No i prawda jest taka - trzeba mieć sporą wiedzę na temat zachowania się zwierząt.
Każdy pies jest inny - w swej praktyce - miałam min 2 aniołki rasy dog niemiecki i kilka diabłów w typie ratlerka ...
Z tym wszystkim trzeba dać sobie radę, bo hotel to nie tylko doskonale urządzone miejsce, ale przede wszystkim - zwierzaki - goście hotelowi - za których bierzemy pełną odpowiedzialność ...
Kasia Dembczyńska
http://leonberger.biz.plDlaczego moja 2,5 roczna suczka nie miała jescze cieczki


Możliwe że ma jakieś zaburzenia hormonalne lub ma bardzo cichą i skrytą cieczkę, że nikt nie zauważa.Albo należy do suk późno dojrzewających(choć 2,5roku to na pewno zbyt późno).Trzeba sie zgłosić do weterynarza to może przepisze jakąś terapię hormonalna i wszystko wróci do normy i będzie miała młode.
Marek Sterczyński
http://www.akita.inus.plJakie są objawy padaczki u psa


Takie jak u ludzi.Pies ma drgawki, ściska szczęki, rzuca się na ziemi.
Marek Sterczyński
http://www.akita.inus.plMam 6 miesiecznego amstaffka, od 4 miesiecy srednio raz w tygodniu odwiedzamy weterynarza z powodu jego dolegliwosci. Niestety lekarz tez nie wie co mu jest. Ma problemy skórne. Drapie sie, wgryza się, wyskakuja czerwone krosty niektore ropne a niektore grube i twarde. Gubi w tych miejscach siersc i niezbyt ladnie przy tym pachnie. Dostal juz sterydy, antybiotyki, leki odczulajace, krople z tranem. Raz w tygodniu ma kapiele w specjalnych plynach, po nich pachnie nafta. Jest malo ruchliwy nie chce sie bawic jak zrdowy mlody piesek. Moye ktos mial podobne problemy ze swoim pieskiem i moze cos doradzic?


Nie jestem do końca pewien ale uważam, że warto byłoby porobić badania i dowiedzieć się czy czasami piesek nie ma jakiegoś gronkowca.
Marek Sterczyński
http://www.akita.inus.plJak odłuczyć psa skakania jeżeli pies jest już duży


Należy nauczyć psa komendy siad i fe aby używać jej w momencie gdy pies chce skoczyć. Trzeba być konsekwentnym i nie pozwać psu skakać na siebie i na innych za każdym razem. Gdy widzimy, że pies chce skoczyć należy spróbować odwrócić jego uwagę czymś innym, jeśli to nie pomoże to musimy się natychmiast odwrócić do psa plecami i go zignorować. Gdy pies się już uspokoi należy go pochwalić, można też nagrodzić go jakimś smakołykiem. Warto też w to ćwiczenie zaangażować znajomych.
Marek Sterczyński
http://www.akita.inus.plMój pies wyje bardzo czesto a szczegulnie noca jaka morze byc pszyczyna co robic.


Psy wyją właśnie w nocy.Jeśli pies śpi na dworze ,to nic nie trzeba z tym robić ,tylko zżyć sie.
Małgorzata Kozubek
http://zmarcy.vel.plMój pies na udach ma takie chrosty ,ktore go sfedza i je gryzie.sa tez kolo odbytu.co z tym zrobic?czy moze to byc uczulenie na brud


Trzeba ustalić z jakiego powodu one powstają ,może go uczulać jedzenie ,pyłki ,detergenty itd.Co je piesek,bo jeśli Chappi ,to odpowiedz jest jasna.Idż do dobrego veta, a psa wykąp w dobrym szamponie z siarką ze sklepu zoologicznego.
Małgorzata Kozubek
http://zmarcy.vel.plMój 4 letni(ok) kundelek nagle od kilku tygodni polubił podkopywanie się pod płotem i wycieczki samotne w teren. Jak go tego od uczyć skoro przeważnie robi to jak nas nie ma w domu, choć czasami również wtedy kiedy jesteśmy a on spędza czas na podwórku


Jest tylko jedno rozwiązanie,założyć elektrycznego pastucha i po sprawie.Innej skutecznej metody brak.
Małgorzata Kozubek
http://zmarcy.vel.plMam w domu szczeniaka owczarka niemieckiego , przyjezdza do mnie czesto mój chłopak ze swoim szczeniakiem spanielem , psy się lubią , jednak gdy obaj zaczynają jesc z tej samej miski dochodzi między nimi do konfilktu, sczeniaki warczą na siebie i wzajemnie sie atakują . Co zrobić by ich tego oduczyć ?


Bardzo prosta sprawa ,dawać jeść oddzielnie .Miska to święta sprawa dla psów i żaden nie lubi ,żeby inny w niej grzebał!!!
Małgorzata Kozubek
http://zmarcy.vel.plMam owczarka długowłosego. Ma 4 lata. Lekarz nie potrafii go zdjagnozować. Pierwsze objawy to brak łaknienia i osowiałość (3.11.). Następnie problemy z poruszaniem, podejdzie gdzieś i stanie jakby nie wiedział co robić. Zdecydowanie go boli gdzieś w okolicy głowy. Od niedzieli boi się żeby mu nie dotknąć głowy, mataki jakby ruch tikowy głowy- szarpnie nią jakby przeszywał jego głowę ból , zaraz potem przełyka. Przełykanie też jest dziwne, cofa przy tym głowę i dziwnie nia wykręca- ma problem z przełykaniem (wczoraj pierwszy raz udało mi się go nakarmić odrobiną gotowanej ryby.) Ma problem z większymi kawałkami - dentastiks musiałam mu połamać na 3 kawałki. Nie potrafił sam schylić się do miski, żeby napić się wody- wczoraj pierwszy raz schylił się do miski inapił - po piciu też dziwnie przełyka. Lekarz zwrócił uwagę,że ma nierównomiernie rozszeżone żrenice- prawa węższa. Wczoraj oczy wycisnęło mu na zewnątrZ, lewe oko bardziej tk, że aż widać było białko. Ciągle go bol i w okolicy głowy. Jak go wyprowadzałam ,żeby się wysikał , stanął, delikatnie go pociągnęłamza pasek - zaskowyczał . Gdy się kładł też zaskowyczał. Lekarz powiedział , że nie zrobi mu tomografii głowy, bo nie mają takiiegi urządzenia i nie wie gdzie najbliżej ono jest a ponadto , że badanie jest bardzo drogie. Ile kosztuję tomografia głowy?. Mieszkam w woj o[polskim, powiat Głubczyce, gmina Branice w Wysokiej- gdzie znajdę najblizszy tomograf. Czy potraficie choć w przybliżeniu mi powiedzieć co mu jest i jak mu pomóc? Zespól woblera został wykluczony.


Tomograf jest we Wrocławiu,ale lepiej najpierw skontaktować się z neurologiem z Kilniki wrocławskiej,radzę szybko działać.Życzę powodzenia MK
Małgorzata Kozubek
http://zmarcy.vel.plMój pies często pije


Ludzie też piją ,jedni więcej inni mniej,wszystko zależy od danej jednostki.Jeśli pies nagle zaczyna dużo więcej pić ,trzeba sie z nim udac do veta.
Małgorzata Kozubek
http://zmarcy.vel.pl