Co zrobić żeby pies nie zjadał pokarmów na spacerze


Trzeba zauważyć czy pies robi to za każdym razem gdy jesteśmy na spacerze. Jeśli nie to bardzo prawdopodobne może być to, że psu brakuje jakiś witamin. Najlepiej wtedy pokombinować z jedzeniem. A co jeśli to nie brak odpowiednich witamin czy innych potrzebnych składników? Co jeśli pies jest tak łakomy na pożywienie, że chociaż nie wiem jak był najedzony to on i tak nadal ciągnie do pożywienia i je na siłę co jak wiadomo nie jest dobre?. Możemy psa trzymać przy sobie i nie pozwalać mu na jedzenie pokarmów na spacerze ale co wtedy jak pies za każdym razem się wyrywa do pożywienia a ta metoda nie skutkuje?
Dariusz Sterczyński
http://www.shiba.inus.plWitajcie
No własnie co zrobić kiedy pies pomimo że jest najedzony znajduje coś na ziemi i zjada. Zauważyłam, że czesto ludzie wurzucają na trawniki resztki jedzenia, stary chlebek, skrawki itp. nie toleruje tego. Niestety jedyną alternatywa byłoby tzrymanie non stop psa na smyczy i pilnowanie go. Ale co zrobić kiedy nie zauważymy tego że pies coś zjadł-często kończy się to dolegliwościami żołądkowymi, złym samopoczuciem psa... Nie pozostaje nam nic innego jak nauczenie psa nie podnoszenie z ziemi dziwnych rzeczy, mówiąc fe!! nie wolno!!
Tylko tyle jesteśmy w stanie zrobić. Ostatnio na spacerze moja sunia znalazła kawałek chleba nie zauważyłam tego, Alaska zaczęła uciekać z kawałkiem chleba w zębach, nie mogłam nic na to poradzić. Ale kiedy znajduje cokolwiek do jedzenia kiedy ide z nią na smyczy potrafi powąchać złapać coś do pyska, kiedy automatycznie zareagowałam, sunia wypuściła z pyska zdobycz. Musimy zatem pilnować psa....
Katarzyna Sękalska
http://alaska.clubai.org