8 Staffordshire bull terrier

     STAFFORDSHIRE BULL TERRIER

KRAJ POCHODZENIA : WIELKA BRYTANIA

KLASYFIKACJA : FCI : GRUPA III TERIERY

WZROST I WAGA :
POŻĄDANA WYSOKOŚĆ W KŁĘBIE 35,5 -40,5
POŻĄDANA WAGA PSY 12,7 - 17 KG SUKI : 11 - 15,4 KG.
WZROST I WAGA POWINNY IŚC W PARZE, I BYĆ PROPORCJONALNE DO SIEBIE.

WYGLĄD OGÓLNY :
STAFFORDSHIRE BULL TERRIER TO PIES KRÓTKOWŁOSY, PROPORCJONALNY,SILNY, MUSKULARNY, AKTYWNY I ZWINNY.

CHARAKTER :
OD WIELU POKOLEN ZNANY Z NIEPOSKROMIONEJ ODWAGI I WYTRWAŁOŚCI. WYJĄTKOWO INTELIGENTNY I SERDECZNY, SZCZEGÓLNIE W OBCOWANIU Z DZIEĆMI. ŚMIAŁY, NIEUSTRASZONY, MOŻNA NA NIM W PEŁNI POLEGAĆ.

GŁOWA: KRÓTKA. MÓZGOCZASZKA SZEROKA I GŁĘBOKA W KAŻDEJ CZĘŚCI . STOP ZAZNACZONY. TRUFLA NOSOWA CZARNA. KUFA KRÓTKA. WARGI PRZYLEGAJĄCE I GŁADKIE. POLICZKI O BARDZO MOCNO ZAZNACZONEJ MUSKULATURZE.

UZĘBIENIE :SZCZĘKA I ŻUCHWA SILNE. ZĘBY DUŻE. ZGRYZ NOŻYCOWY, REGULARNY, I KOMPLETNY, SIEKACZE SZCZĘKI PRZYKRYWAJA ŚCIŚLE SIEKACZE ŻUCHWY I SĄ USTAWIONE PIONOWO.

OCZY :PREFEROWANE CIEMNE , JEDNAK MOGĄ HARMONIZOWAĆ Z UMASZCZENIEM SZATY. OKRĄGŁE, ŚREDNIEJ WIELKOŚCI, OSADZONE W TAKI SPOSÓB, ŻEBY PIES PATRZYŁ NA WPROST.
BRZEGI POWIEK CIEMNE.

USZY :W KSZTAŁCIE PŁATKA RÓŻY LUB PÓŁSTOJĄCE NIE MOGĄ BYĆ ANI DUŻE , ANI CIĘŻKIE USZY OBWISŁE , LUB STOJĄCE SĄ WYSOCE NIEPOŻĄDANE.
SZYJA: MUSKULARNA, RACZEJ KRÓTKA O CZYSTYCH LINIACH, STOPNIOWO ROZSZERZA SIĘ KU ŁOPATKOM.

TUŁÓW: ZWARTY. GÓRNA I DOLNA LINIA PROSTA. KLATKA PIERSIOWA GŁĘBOKA, SZEROKA., ŻEBRA DOBRZE WYSKLEPIONE.

OGON : NISKO OSADZONY O ŚREDNIEJ DŁUGOŚCI, ZWĘŻA SIĘ KU KOŃCOWI, DOŚĆ NISKO NOSZONY . NIE POWINIEN BYĆ ZAKRĘCONY , A JEGO KSZTAŁT MOŻNA PRZYRÓWNAĆ DO RĄCZKI STARODAWNEJ POMPY WODNEJ .

KOŃCZYNY: MOCNY KOŚCIEC. KOŃCZYNY PRZEDNIE PROSTE,SZEROKO ROZSTAWIONE, BEZ ŚLADU SŁABOŚCI W NADGARSTKACH OD KTÓRYCH ŁAPY KIERUJĄ SIĘ LEKKO NA ZEWNĄTRZ. ŁOPATKI NALEŻYCIE SKOŚNE . ŁOKCIE PRZYLEGAJĄCE. KOŃCZYNY TYLNE DOBRZE UMIĘŚNIONE, RÓWNOLEGŁE. STAWY KOLANOWE DOBRZE KĄTOWANE STAWY SKOKOWE NISKO UMIEJSCOWIONE. ŁAPY MOCNE , ŚREDNIEJ WIELKOŚCI O JĘDRNYCH OPUSZKACH . PAZURY U PSÓW JEDNOKOLOROWYCH SĄ CZARNE.

RUCH : SWOBODNY , PŁYNNY , WYDAJNY , ELASTYCZNY, PRĘŻNY.KOŃCZYNY OGLĄDANE ZARÓWNO Z PRZODU JAK I Z TYŁU PORUSZAJĄ SIĘ RÓWNOLEGLE.

OKRYWA WŁOSOWA: WŁOS KRÓTKI , PRZYLEGAJĄCY, GŁADKI.

UMASZCZENIE : CZERWONE, PŁOWE , BIAŁE, CZARNE , BŁĘKITNE LUB KTÓREKOLWIEK Z NICH W BIAŁE ŁATY. PRĘGOWANE W KAŻDYM ODCIENIU LUB PRĘGOWANE Z BIAŁYM.
MAŚĆ CZARNA PODPALANA LUB WĄTROBIANA SĄ WYSOCE NIEPOŻĄDANE.

WADY :
WSZELKIE ODSTĘPSTWA OD POWYŻSZEGO WZORCA POWINNY BYĆ TRAKTOWANE JAKO WADY I OCENIANE W ZALEŻNOŚCI OD STOPNIA ODCHYLENIA.


UWAGA: SAMCE MUSZĄ MIEĆ DWA, NORMALNIE ROZWINIĘTE JĄDRA ,UMIESZCONE W WORKU MOSZNOWYM.
Opublikowano przez: Justyna Olejarczyk
Data publikacji w serwisie: 2007-08-12
E-mail: diabelskiusmiech@op.pl
WWW: http://www.diabelskiusmiech.com